افزایش 23 درصدی شکایت از نیروی پلیس فرانسه

به گزارش بازی های فکری به نقل از آسوشیتدپرس، گزارش سال 2019 میلادی بازرس کل پلیس ملی فرانسه (IGPN) مشهور به پلیس پلیس های فرانسه حاکی از آن است که میزان شکایت از نیروهای پلیس این کشور در سال 2019 میلادی 23.7 درصد افزایش یافته است و بیش از نیمی از این شکایت ها نیز به دلیل رفتار خشونت آمیز ماموران پلیس بوده است.

افزایش 23 درصدی شکایت از نیروی پلیس فرانسه

بر اساس این گزارش، آنالیز پرونده های انضباطی داخلی پلیس نشان دهنده آن است که در مجموع در سال 2019 میلادی 19 نفر در سراسر این کشور در جریان اقدامات پلیس کشته و 117 نفر نیز زخمی شده اند. از 19 مورد مرگ به ثبت رسیده، دست کم 8 مورد در نتیجۀ استفاده مستقیم پلیس از سلاح گرم بوده است.

یک سال پیش از آن یعنی در 2018 میلادی 17 نفر در جریان مداخلات پلیس کشته شده بودند.

این گزارش ضمن تاکید بر اینکه قصد ندارد به اقدامات منجر به جرح یا مرگ توسط نیروهای پلیس مشروعیت دهد، اعلام می دارد: در بیش از یک سوم پرونده ها، مرگ در نتیجه رفتار تهاجمی مستقیم فرد علیه پلیس یا به دلیل شرایط جسمانی او (داشتن بیماری، مصرف الکل یا مواد مخدر و ...) روی داده است.

در این گزارش همچنین آمده که 88 درصد از مصدومیت ها یا رفتارهای منجر به مرگ نیز در منطقه ای خارج از مقر پلیس روی داده است.

گزارش همچنین حاکی از آن است که 53 مصدومیت در جریان عملیات پلیس فرانسه برای مقابله خشونت های شهری روی داده است؛ این رقم در سال 2018 میلادی 90 مورد بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 382

به "افزایش 23 درصدی شکایت از نیروی پلیس فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 23 درصدی شکایت از نیروی پلیس فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید