اصرار صندوق بین المللی پول بر افزایش مالیات ها در پاکستان

به گزارش بازی های فکری، صندوق بین المللی پول که تحت شرایط خاص حاضر به اعطای وام به دولت اسلام آباد شده بود خواستار افزایش مالیات در کشور پاکستان شد.

اصرار صندوق بین المللی پول بر افزایش مالیات ها در پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، اصرارهای صندوق بین المللی پول برای افزایش اقتصادیات ها در کشور پاکستان همچنان ادامه دارد.

مسئولین صندوق بین المللی پول که تحت شرایط خاص حاضر به اعطای 6 میلیارد دلار وام به پاکستان شده بودند تصریح کردند نرخ اقتصادیات ها در پاکستان باید تا 34 درصد افزایش یابد.

طبق اعلام صندوق بین المللی پول دولت اسلام آباد باید میزان دریافتی خود از مردم را طی سال جاری 800 میلیارد روپیه (حدود 5 میلیارد دلار) افزایش دهد.

این در حالی است که مسئولین دولت اسلام آباد می گویند: شرایط به وجود آمده پس از بحران کرونا مانع از افزایش اقتصادیات ها و تحمیل هزینه های اضافی به مردم می شود.

افزایش اقتصادیات ها در پاکستان منجر به آغاز موج تازه ای از گرانی ها خواهد شد و پاکستان که به دلیل شیوع کرونا با تعطیلی کارخانجات و کسب و کارها روبرو شده توان تحمل این گرانی ها را نخواهد داشت.

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که کرونا می تواند اقتصاد پاکستان را به شدت تحت تاثیر قرار داده و منجر به بیکاری بیش از 10 میلیون نفر شود.

طی روزهای اخیر دولت هند اقدامی مشابه برای شهروندان خود داشت و با افزایش اقتصادیات به گرانی های بنزین و گازوئیل دامن زد که موجب افزایش فشار بر قشر ضعیف جامعه شده است.

حل مسائل اقتصادی یکی از وعده های انتخاباتی دولت عمران خان بوده ولی از زمان آغاز حکومت وی، بدهی های پیشین و سودهای کلان بدهی های خارجی باعث شده تا نخست وزیر پاکستان مجبور به اخذ وام های خارجی شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 344

به "اصرار صندوق بین المللی پول بر افزایش مالیات ها در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصرار صندوق بین المللی پول بر افزایش مالیات ها در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید