ادامه سیاست های غلط اروپا موجب فروپاشی برجام می گردد، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بازدارنده نیست

به گزارش بازی های فکری، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در اظهاراتی تاکید نمود: اروپایی ها باید بدانند که نتیجه سیاست های غلط آن ها بی شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد.

ادامه سیاست های غلط اروپا موجب فروپاشی برجام می گردد، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بازدارنده نیست

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در اظهاراتی تاکید نمود: اروپایی ها باید بدانند که نتیجه سیاست های غلط آن ها بی شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد و اگر تا به حال به دلیل همسایگی با خاورمیانه و آثار امنیتی مستقیم فروپاشی برجام، در کلام از ادامه حیات نیمه جان برجام حمایت نموده اند، ادامه این شرایط از سوی ایران قابل تحمل نیست.

وی مطرح کرد: سیاست های یکطرفه و نادرست سه کشور اروپایی عضو برجام و در راس آن ها آمریکا برای توقف فعالیت های هسته ای صلح آمیز ایران همیشه نتیجه ای معکوس داشته است و ایران مصمم تر به توسعه فناوری هسته ای خود ادامه داده است.

خرازی یادآور شد: کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل و اقدام سه کشور اروپایی در آژانس بین المللی انرژی هسته ای علیه ایران و رفتار مشکوک مدیرکل آن سازمان نه تنها بازدارنده ایران نخواهد بود، بلکه بی تردید به فروپاشی برجام خواهد انجامید.

وی مطرح کرد: اینک که مدیرکل آژانس به دیدار برایان هوک مسئول امور ایران در دولت آمریکا رفته است و خبر آن نیز رسماً منتشر شده است نشان می دهد که وابستگی و عدم استقلال آقای گروسی تا چه حد است که بی پروا به هماهنگ کردن اقدامات خود با مرکز توطئه علیه ایران می پردازد.

وزیر اسبق امور خارجه اعلام کرد: این دیدار نشان می دهد که آقای گروسی از کجا دستور می گیرد و اقدام سه کشور اروپایی در کجا برنامه ریزی شده است.

وی اعلام کرد: آن ها باید نتیجه فشارهای غرب را یک بار دیگر مرور نمایند و به یاد آورند که وقتی سه کشور اروپایی در دولت اصلاحات به وعده های مذاکراتی خود عمل نکردند و حتی نپذیرفتند که ایران با تعداد بسیار محدودی ماشین سانتریفیوژ تجربه غنی سازی خود را ادامه دهد، در اواخر دولت اصلاحات تعلیق غنی سازی متوقف و پلمپ کارخانه یو .سی .اف اصفهان شکسته شد و در دولت بعد تعداد سانتریفیوژهای ایران به 19000 عدد رسید و وقتی آن ها از تحویل سوخت 20 درصد برای راکتور تهران جلوگیری کردند، ایران رأساً اورانیوم 20 درصد لازم را فراوری نموده آن را در میله های مخصوص آن قرار داد و با نصب آن ها در راکتور تهران، مشکل را به دست دانشمندان خود حل کرد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 427

به "ادامه سیاست های غلط اروپا موجب فروپاشی برجام می گردد، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بازدارنده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه سیاست های غلط اروپا موجب فروپاشی برجام می گردد، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بازدارنده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید