ادامه انتقال زندانیان افغان از ایران، بیش از 300 زندانی وارد افغانستان شدند

به گزارش بازی های فکری، دولت افغانستان در بیانیه ای گفت که در مرحله دوم از انتقال زندانیان این کشور، 303 نفر از محبوسین افغان از ایران به افغانستان منتقل شدند.

ادامه انتقال زندانیان افغان از ایران، بیش از 300 زندانی وارد افغانستان شدند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت خارجه افغانستان در بیانیه ای اظهار داشت که در مرحله دوم انتقال زندانیان افغان از ایران، 303 نفر از محبوسین، از جمله 12 زن، از 3 زندان به این کشور انتقال یافتند.

بیانیه می افزاید که دور تازه انتقال زندانیان افغانستان از ایران در چارچوب توافقنامه انتقال محبوسین بین دو کشور اجرا شده و زندانی ها به وسیله مرز دوغارون به افغانستان منتقل شدند.

لازم به ذکر است که در مرحله اول انتقال زندانیان افغان از ایران، 306 نفر در 20 اسفند امسال به وسیله مرز اسلام قلعه به افغانستان انتقال یافتند که تعداد مجموعی زندانیان انتقال یافته به افغانستان را به 609 نفر می رساند.

شروع دور تازه انتقال زندانیان افغان از ایران، بیش از 300 زندانی وارد افغانستان شدند

شروع تحقیق درباره شکنجه زندانیان افغان توسط نظامیان کانادایی در قندهار

بهادر امینیان سفیر کشورمان در کابل در آذرماه امسال طی ملاقات با فضل احمدمعنوی وزیر دادگستری افغانستان بر آمادگی ایران برای تقویت همکاری های قضایی و تبادل تجربیات میان وزارت دادگستری ایران و افغانستان اعلام امادگی نموده بود.

سفیر ایران در افغانستان با بیان اینکه 20 هزار افغان در زندان های ایران و 25 ایرانی در زندان های افغانستان بسر می برند، آمادگی ایران را برای انتقال این افراد به کشورشان اظهار داشت.

وزیر دادگستری افغانستان نیز در این ملاقات ضمن قدردانی از ایران برای میزبانی از مهاجران افغان خاطرنشان نموده بود باید برای مشکل مهاجران و انتقال زندانیان دو کشور به راهکار منطقی دست یافت.

فضل احمد معنوی همچنین خواهان تقویت توافقنامه استرداد مجرمان میان ایران و افغانستان شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 869

به "ادامه انتقال زندانیان افغان از ایران، بیش از 300 زندانی وارد افغانستان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه انتقال زندانیان افغان از ایران، بیش از 300 زندانی وارد افغانستان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید